Богородиця
Українська греко-католицька церква

Парафія Покрови Пресвятої Богородиці

м. Заліщики

Про спільноту

Рух «Матері в молитві» України — це групи матерів, які регулярно збираються для спільної молитви з благословення Патріарха та зокрема кожного правлячого єпископа Української Греко Католицької Церкви для своєї єпархії. Ці спільноти зорганізовані в єпархіяльні і національну спільноту.

Провідницею цього руху є Матінка Божа.

Духовна концепція і мета спільноти «Утіха» полягає в тому, щоб разом служити Господеві, нести любов і утіху, надію іншим людям та бути світлом в темному світі. Таке служіння — це намагання заохочувати матерів, батьків і молодих людей зустрічатися разом, і підтримувати один одного молитвою та дружнім спілкуванням.

Головна мета для молитви спільноти, — це виконання останньої волі Господа нашого Ісуса Христа «щоб ніхто з них не був загублений»


Молитва

1. Слава Тобі, Боже наш, слава тобі

2. Перепросимо Господа за себе

- за всіх членів групи;

- за всіх, хто не перепрошує;

- за тих, що немає кому за них перепросити;

- за всіх людей.

Подякуємо Богові за те, що ми знову тут зібралися

Подякуємо за здоров'я, поживу Подякуємо за все що нам Бог дає і віднімає. Нехай, Господи на все буде твоя свята воля!

  1. Попросимо матінку Божу бути присутньою тут разом з нами на молитвіі донести наші молитви до свого Сина - Господа нашого Ісуса Христа. Отче наш....

  2. Складемо спільні намірення:

здійснення Божої волі в нашому житті; житті всіх членів групи; в наших сім'ях, родинах і всіх людей; - за всі Божі ласки, духовне зростання, здоров'я, здоров'я всіх членів групи і їхніх родин;

5.Помолимося:


СТАТУТ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ «МАТЕРІ В МОЛИТВІ»

1. Духовна концепція і мета

Духовна концепція і мета спільноти «Матері в молитві» полягає в тому, щоб матері разом служили Господеві, несли любов і утіху, надію іншим людям і у свої родини. Таке служіння - це намагання заохочувати матерів зустрічатися разом і підтримувати одна одну молитвою та дружнім спілкуванням. Cпецифікою спільноти «Матері в молитві» є плекання внутрішнього життя з особливим наголосом у прагненні до святості. Головною метою всіх учасниць спільноти «Матері в молитві» є молитовне єднання на засадах духовної концепції.

Для досягнення цієї мети кожна учасниця спільноти бере на себе такі зобов'язання:

2. Всеукраїнський та єпархіальний центри Спільноти «Матері в молитві»

Центр спільноти повинен бути місцем:

3. Завдання Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві»

Спільнота «Матері в молитві» формується через намагання її членкинь спільно молитися, ділитися одна з одною своїми переживаннями, брати участь у різноманітній діяльності на користь спільноти. Кожна учасниця спільноти повинна поважати одна одну, безперервно молитися за спільноту, пропагувати взаємну любов та розуміння, виконувати своє покликання для добра Церкви та народу, дотримуючись вчення, рішень та постанов Церкви та цього Статуту. Учасниці спільноти не повинні нікого осуджувати, а намагатися впізнати в ближньому Господа, пам'ятаючи, що Бог любить кожну людину. Вони повинні поважати тих людей, яких Бог приводить до спільноти.

4. Права і обов'язки національного координатора Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві»

Національний координатор Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві» (надалі - національний координатор) є передусім практикуючою християнкою, яка вміє дослухатися Божої волі і бажає Йому служити та розуміє духовну концепцію спільноти, відчуває покликання до її провадження, маючи підтримку своєї родини. Національний координатор очолює (координує діяльність) всіх груп «Матері в молитві» на парафіях Української Греко-Католицької Церкви як в Україні, так і за кордоном. Національний координатор призначається керівником Міжнародної спільноти «Утіха» за рекомендацією та благословенням (письмовим) Патріарха Української Греко-Католицької Церкви терміном на два роки.

Національний координатор керує Всеукраїнською спільнотою «Матері в молитві» та:

У випадках, коли між національним координатором та Міжнародною спільнотою «Утіха» виникають розходження в поглядах, спірне питання повинне вирішуватись за благословенням Глави УГКЦ. Провідництво - це дар, який нічого спільного не має з нашими власними зусиллями, який використовувати. Це молитва і піст, діла любові та милосердя, які відповідають на Божий поклик.

5. Права і обов'язки регіонального (єпархіального) координатора

Регіональний (єпархіальний) координатор є членом Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві» у своєму регіоні чи єпархії УГКЦ і відповідає за збереження духовної концепції спільноти, узгоджує свої дії з національним координатором. Призначається з благословення правлячого єпископа (ординарія) за рекомендацією національного координатора та духівника терміном на один рік. Регіональний координатор: допомагає у створенні нових груп у єпархії, в якій служить; організовує єпархіальні з'їзди спільноти «Матері в молитві»; надає молитовну допомогу та поради членкиням спільноти та заохочує їх до спільної молитви; розповсюджує літературу та інформацію про події, що стосуються спільноти «Матері в молитві» в своєму регіоні;в відповідає за облік усіх молитовних груп спільноти у своїй єпархії, та щорічно узгоджує ці списки національним координатором.

6. Провід молитовною групою

Слугиня - та, що провадить молитовну групу на парафіях УГКЦ. Слугиня групи є членкинею спільноти «Матері в молитві» у своїй парафії (місті, селі) і призначається регіональним координатором за рекомендацією та благословенням пароха та погодженням із учасницями групи терміном на один рік.

Слугиня:

7. Членство у Всеукраїнській спільноті «Матері в молитві»

Членкинею спільноти «Матері в молитві» може стати будь-яка жінка- християнка, серце якої віддане дітям. Це можуть бути матері як у природному, так і духовному розумінні. Групи повинні бути невеликі, від двох до восьми жінок. Винятки дозволені, якщо зберігається взаємна довіра та конфіденційність. Членкині не дають порад жодній особі стосовно її проблем, а лише вислуховують її і разом моляться. Слугиня групи повинна поінформувати всіх учасниць груп про те, що всі проблеми озвучені під час молитовної зустрічі, повинні залишитися конфіденційними. На кожній зустрічі групи «Матері в молитві» всі учасниці суворо дотримуються двох правил: не давати порад і притримуватися конфіденційності. Коли виникають труднощі та суперечки між окремими членкинями, найкращим виходом із ситуації буде помолитися за вирішення цієї проблеми без жодних коментарів. Щовечора кожна членкиня молиться за захист для всіх членкинь, учасниць всієї спільноти «Матері в молитві», а також в намір енні єдності та уникнення непорозумінь.

8. Духовний провід

Спільнота «Матері в молитві» повинна користати з духовної допомоги священика. Духівник Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві» призначається Главою Української Греко-Католицької Церкви. Духовний провід полягає в тому, щоб бути духовним наставником, забезпечувати можливість сповіді, духовних бесід, Божествених Літургій, застерегти від різноманітних єретичних впливів, бути арбітром при виникненні конфліктів. Духівник Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві» повинен брати участь у міжнародних зустрічах національних координаторів, які відбуваються раз на два роки, репрезентуючи специфіку духовного служіння в УГКЦ. Духівники на регіональному рівні для кожної окремої єпархії призначаються правлячим єпископом за рекомендацією регіонального координатора. Регіональний духівник повинен брати участь у регіональних організаційних нарадах слугинь своєї єпархії, які рекомендується проводити раз на квартал. Духівники на парафіях (місті, селі) призначаються парохом, вони дбають про додержання молитовного правила згідно молитовника спільноти «Матері в молитві». Духівник парафіяльної спільноти «Матері в молитві» не приймає участі в зустрічах матерів, але може, на прохання слугині групи, звернутись до них з наукою, молитвою і в організаційних потребах.

9. Молитовник спільноти «Матері в молитві»

Молитовне правило Всеукраїнської спільноти «Матері в молитві» схвалено Літургійною комісією Української Греко-КатолицьКої Церкви у 2003 році, було видано з благословення Патріарха Любомира та узгоджено з Міжнародною спільнотою «Утіха». До цього молитовного правила заборонено додавати інші молитовні практики. Дбаючи про збереження молитовних традицій УГКЦ, а також задля єдності з Міжнародною спільнотою «Утіха» в цілому світі, членкині спільноти послуговують саме цим молитовним правилом, особливо першою частиною молитовника. Спільнота «Матері в молитві» є надконфесійною, кожна учасниця спільноти повинна бути тактовною у ставленні до тих членкинь, які належать до інших конфесій. Саме тому, після кожної молитви є «коротка пауза». Це час для того, щоб висловлена подумки молитва кожної конкретної особи стала близькою всім матерям групи. Друга частина молитовника використовується для духовних вправ та конференцій. Реколекції та інші зустрічі допомагають глибше усвідомити стосунки членкинь спільноти «Матері в молитві» з Богом і Церквою. Всі нові молитовники спільноти видаються за письмовим дозволом національного координатора та за благословенням Церковної влади та повинні бути ідентичними попереднім. На останній сторінці обкладинки координатора повинні бути вказані контактні дані національного кординатора, а/с спільноти для можливого листування, реєстраційний номер спільноти «Утіха».

10. Майно та кошти спільноти

Добровільні внески, які збираються матерями в рамках власної групи, використовуються для потреб самої групи та на виконання узгоджених планів розвитку спільноти «Матері в молитві». Пожертви, які складають (надають) учасниці спільноти, призначені для підтримки діяльності спільноти «Матері в молитві» і витрачаються на виконання її завдань, а рішення про подальше використання цих коштів приймають матері, дослухаючись порад координаторів спільноти.