Богородиця
Українська греко-католицька церква

Парафія Покрови Пресвятої Богородиці

м. Заліщики

Про спільноту

Молитва є проханням благ, які благочестиві возсилають до Бога . Але потрібно не словами одними творити молитву, а більше через душевне молитовне наставлення. I молитися потрібно завжди, у кожному випадку. Як сидиш за столом – молися; споживаючи хліб, воздай подяку Подателеві. Не має потреби в харчах: хай не припинеться пам'ять про Добродійника. Коли подивишся на небо і спрямуєш погляд на красу зірок, молися Владиці видимого, який «все премудрістю сотворив» (Пс.103, 24)…

Але молитва буде тим корисніша і миліша Господу Богу, де це набожество будуть промовляти двоє або троє, бо в найпильнішій просьбі Матері Божої було сказано: «Де двоє, або троє зійдеться в ім'я Мого сина, там він посеред них». (Євангеліє від св. Матвія, гл. 18. 20)

З такою метою, при церкві Святої Покрови створено згромадження, що зветься Апостольство Молитви, або Апостольство Пресвятого Серця Ісусового, члени якого під покровом і по приміру серця Ісусового стараються своїми молитвами та всякими побожними вчинками причинитися до розповсюдження та збільшення слави Божої і спасіння людських душ.

Перші групи були створені в 1994 році з ініціативи отця Никодима Гуралюка. Поступово створювались все нові групи. А на сьогоднішній день, при безпосередній участі та творчих і духовних порадах о. пароха церкви Покров Пресвятої Богородиці, Івана Сендзюка діє шість груп членів Апостольства Молитви, у кожній по п'ятнадцять членів, серед яких, вибрані ревнителі – провідники даної групи:

Переважна більшість членів Апостольства Молитви ведуть активне духовне життя, а саме беруть участь у прощах: в Страдчі, Зарваниці, Погоні, в таких відпустових місцях як с. Улашківці, Глиняне, Гошові, Уневі. Щорічно беруть участь у Міжнародній Прощі Вервиці. Здійснюють походи до відпустових місць Зарваниці та Улашківці.

Щомісячно у перший четвер та п’ятницю відмовляють молитви не тільки за себе і за свою родину, але за всіх членів нашої парохії, за церкву, всіх пастирів, за єпископів, священників, за монахів та монахинь, за молодь, за гріхи нечистоти, дітовбивства, за навернення грішників, за Україну.

Основне кредо членів Апостольства Молитви – «Жити духовно», бо як сказав В.Альбісетті: «Жити духовно – означає вірити, що все те, що з нами трапляється, має свій сенс і навчає нас чогось корисного для нашої життєвої мандрівки».

Мета духовного життя людини – з'єднання з воскреслим Хрестом, споглядання Його в глибинах свого серця.

Любов Сопівник,
Член Апостольства Молитви


СТАТУТ АПОСТОЛЬСТВА МОЛИТВИ

Апостольство Молитви, або — як у нас називають — Пресвятого Серця Ісусового, є то набожне згромадження, котрого члени під покровом і по приміру Серця Ісусового ста­раються своїми молитвами, та всякими побож­ними вчинками причинитися до розповсюд­ження та збільшення слави Божої і спасіння людських душ.

Є три степені Апостольства, які відрізняються обов'язками, яких, хто приймається.

Перший степень Апостольства, (сущний і спільний усім членам) творять ті члени, що лучаться з Божественним Серцем Ісуса, жертвуючи йому щоденно свої молитви, спра­ви та терпіння в тих усіх намірах, в яких Гос­подь наш Ісус Христос безустанно за нас про­сить і себе приносить у жертву.

Це щоденне пожертвування можна зробити якими небудь словами, а хто хоче може ужити слідуючої мо­литви:

Господи Ісусе Христе! В злуці з тим Боже­ственним наміренням, з яким Ти сам Господа Бога своїм пресвятим Серцем на землі сла­вословив і нині ще безустанно прославляєш в Пресвятій Тайні Евхаристії по цілому світу аж до кінця віка, я послідуючи Пречистому Серцю Преблагословенної, Пренепорочної Приснодіви Марії жертвую Тобі нині на весь день і кожну хвилину всі свої наміри та за­мисли, всі свої почування та бажання, всі свої діла та слова. (100 днів відпусту раз на день. Лев XIII 1885). Особливо жертвую Тобі їх (тут треба ска­зати намірення, яке припадає на цей місяць). Господи Ісусе, захорони своїм Божествен­ним Серцем Свят. Отця нашого, Папу (Н). Пресвяті Серця Ісуса і Марії, ратуйте Церк­ву й Україну. О святий Иосифе, Прообразе і Заступниче Приятелів Пресвятого Серця Ісусового, моли Бога о нас (100 днів відпусту раз на день. Лев XIII. 1891). Святий Архангеле Михаїле, св. Николаю, святий Володимире і Йосафате, моліть Бога о нас.

Другий степень творять ті члени, що по­при те, що належить до першого степеня, то є, крім звичайної молитви, якою жертвують всі свої справи Богу Отцю через заступницю Серця Ісусового, відмовляють ще інші молитви до Пресвятої Діви Марії, щоб умолити заступ­ництво переможної Матері і знайти в Неї поміч в спасінню людських душ. Вони відмовляють щоденно 1 «Отче наш» і 10 «Бо­городице Діво» в намірі одобренім Святішим От­цем, який призначується їм з початком кожного місяця. Для піднесення ревности в любові Серця Ісусового члени другого і третього степеня творять кружки звичайно по 15 чле­нів, якими проводить ревнительство призна­чене їхніми провідниками. Щоби праця була ще успішнішою призначується до помочи ревнительству відповідних заступників, — чи за­ступниць.

Третий степень творять ті, що - крім обов'язків першого степеня стараються віддалити від себе все, що стоїть на заваді, щоби Господь Бог вислухав їхні молитви, які вони відмовляють за спасіння душ. В тій цілі приступають вони щомісяця, або щотижня до Винагороджаючого св. Причастя, щоби тим чином пере­просити Пресвяте Серце Ісусове, зневажене людськими гріхами, Його переблагати і до їхніх просьб прихилити. Цей третий степень запроваджується ли­шень там, де найдуться такі члени, що в совершенстві вже далеко поступили і є правди­во гідними так частого св. Причастя. Треба знати, що ні один обов'язок не обов'язує під гріхом; але хто якого не сповнить, не доступає відповідних відпустів. Щоб стати членом Апостольства Мо­литви, треба бути вписаним в книзі Апостоль­ства, отримати вписовий лист (безплатно під утратою відпустів) і приймитися обов'язків бо­дай першого степеня.