Богородиця
Українська греко-католицька церква

Парафія Покрови Пресвятої Богородиці

м. Заліщики

Народна аматорська чоловіча хорова капела “Гомін” Заліщицького районного будинку народної творчості створена у 1959 році. Пісня “Гомін, гомін по діброві...”, якою капела розпочала свій творчий шлях, дала назву колективу. Організатором і першим керівником капели був викладач Тернопільського музичного училища Остап Ілліч Кріцак, директором будинку культури в той час був Шенгера Висиль Антонович. Згодом диригентську плеяду керівників продовжили: Ярослав Смеречанський, заслужені працівники культури України — Теодор Хмурич та Зіновій Кравчук, хормейстери — Григорій Вальченко, Павло Мамалига, Петро Пірус, Євген Кумка, Ярослав Савків, Іван Романович, Тетяна Вітюк. З 2004 року керівником капели є Мирослав Голов'янник. В жовтні 1964 року капела удостоєна почесного найменування “народна” і вже 45 років з гордістю утверджує це високе звання. Почесне III місце і бронзову медаль лауреата капела під керівництвом Григорія Васильченка отримала в червні 1972 р. на I Всесоюзному фестивалі хорів у м. Талліні. Для колективу це була висока нагорода і визнання.

Капела “Гомін” була учасником і переможцем районних, обласних, республіканських і всесоюзного оглядів-конкурсів, виступала по Чернівецькому та Львівському телебаченні, її слухали, їй аплодували у Чернівцях, Києві, Яремчі, Надвірній, Городенці, Заставній, Дунаївцях, Калуші, Борщові, Тернополі, Золотому Потоці, в селах Заліщицького та сусідніх районів. Жоден захід державного чи культурно-просвітницького спрямування не обходиться без участі капели “Гомін”. Поталанило колективу капели на концертмейстерів: Григорій Теремчук, Іван Кушнірик, Михайло Миколка, Тарас Сорока, Михайло Сваричевський, Олег Мартинчук, Ярослав Гринишин, Ярослав Матійчук, З перших днів створення колективу, у капелі співають: Іван Надяк, Михайло Лабчук, Володимир Савірко, Роман Боднар.

Репертуар колективу складають твори українських композиторів-класиків, обробки народних пісень, духовні твори, патріотичні, стрілецькі, повстанські, козацькі пісні та твори місцевих композиторів — Я. Смеречанського, Т. Хмурича, З. Кравчука, П. Мамалиги. В репертуарі колективу є Літургія Св. I. Золотоустого, яка щонеділі та у свята звучить в церкві Святої Покрови м. Заліщики. Капела “Гомін” не просто хор, це — колектив, що об'єднує любителів хорового мистецтва, який пропагує національну та духовну ідеї. В березні 2010 р. Капела відсвяткувала свій 50-річний ювілей великим концертом перед громадськістю м. Заліщики. В програмі концерту звучали твори:

  1. “Під Твою милість” - муз. Д.Бортнянського
  2. “Слава...Єдинородному Сину” - муз. Д.Бортнянського
  3. “Гомін, гомін...” - муз. М.Лисенка
  4. “Гайдамацький марш” - муз. К.Стеценка
  5. “Ревуть, стогнуть гори-хвилі” - обр. О.Міньківського
  6. “За рідний край” - сл. Р.Купчинського, муз. М.Гайворонського
  7. “О, Україно” - сл. М.Вороного, муз. Я.Ярославенка
  8. “Невдале залицяння” - фантазія на теми укр. Нар. Пісень Є.Козака
  9. “Бо вільний на коліна не стає” - сл. і муз. Є.Кравчука
  10. “А Стрий впадає в Дністер” - сл. В.Вихруща, муз. Т.Хмурича
  11. “Був собі стрілець” - муз. Р.Купчинського
  12. “О, знай, матусю знай” - сл. і музика П.Мамалиги
  13. “Світи, місяченьку” - укр. нар. пісня
  14. “О, соловію” - муз. Я.Кулешка
  15. “Я до тебе лечу” - сл. В.Вихруща, муз. Я.Смеречанського
  16. “Та забіліли сніги” - муз. М.Лисенка
  17. “Козацька слава” - сл. В.Пахолка, муз. І.Уруського
  18. “Закувала та сива зозуля” - сл. і муз. П.Ніщинського