Церковний спів по праву займає одне з перших місць у скарбниці духовної культури українського народу.  Це  Промисел Божий тисячолітньої давності, до якого в усі часи зверталися і продовжують звертатися творці духовної музики і не тільки.

Це та мить, коли у спільній молитві до Господа у співі, відбувається  об’єднання  мистецтва душі  Творця і душі побожного мирянина.

 

            17 березня 2006 року Божого, з благословенням пароха церкви Покрови Пресвятої Богородиці (м.Заліщики ) отця Івана Сендзюка, відбулася перша репетиція новоствореного дитячого церковного хору, керівником якого бала  запрошена Світлана Тарасевич.(Худ. керівник народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Хлібодари», аграрний коледж ім. Є.Храпливого та регент  хору «Благовіст» Церкви Пресвятого Серця Христового м.Заліщики.)  Почалися насичені години репетицій. Із великої кількості бажаючих, залишилися найстійкіші, трудолюбиві, талановиті діти різного віку 1991-1998 років  народження. Перший духовний твір автора о.Й.Кишевича «Царице Наша», дитячий хор виконав 14 жовтня на празник церкви Покров Пресвятої Богородиці. Багато було сказано теплих, приємних слів парафіянами на адресу хору, і від цієї теплоти зародилася назва, - «Ангелятко». Хочеться згадати тих, ще зовсім маленьких артистів. Це брати Василь та Роман  Сендзюки, Юрій та Ірина Ганчук, Ірина Гірник, Михайло Перит, Ірина Тарасевич, Ма’яна Казимірик, Христина Петрачкевич,  Катерина Бодьо, Марія Романко, Олена Бабій, Катерина Юрчишин, Надія Кожушко, Іванна Мацуляк, Наталія Реуцька, Світлана Олейнич, Ірина Стах, Віктор Калинюк, Борис Пелих, Анастасія та Христина Гошовські.

           07-09січня 2007року з Різдвяними колядками, віншуваннями, починаючи від оселі отця Івана, під музичний супровід викладача музичної школи по класу баян Романа Казимірика, колектив щиро вітав жителів міста з народженням Ісуса Христа!

         14 січня 2007р.на свято Василія Великого була оспівана Божественна літургія  Йоана Золотоустого,( у триголосому виконанні)  це велика подія для хору. Дуже приємно, що до колективу продовжують приходити обдаровані діти талантом: Надія Болюх, Максим Загарія, Софія Фісун, Ірина Візер,Христина Черлінко, Леся Косован, Андрій Мартишко, Олена Повшик, Юлія Дудаш, Василь Кошеланик.

2007-2009р.,хор бере активну участь у конкурсі розколядини, який проводився у приміщені РБНТ, (св.Стрітення Господнє) де був нагороджений грамотами за I -II  місце та грошовими преміями. Свято просфори на тему «Кожна родина славить небесного сина» (читальний зал рай. бібліотеки 2007-2011рр.) 

Розучуються  та виконуються  пісні на Великий піст, Великдень, хор «Ангелятко» співає святу літургію Першого Причастя.

І як нагороду для колективу, отець Іван організовує поїздку до столиці Київ, де у соборі Святого Василія  прозвучала Св. Літургія маленькими виконавцями, а також відбулися екскурсії по Києву, та по «Софіївському парку» м. Умань.

         Колектив вдосконалюється, працює та служить Св. Літургію і  у літню пору, а на допомогу приходять свіжі таланти: Анастасія Покляцька, Валентина Витрикуш, Марія Народова, Мар’яна Навольська, Ярослав та Василь Савчинські.

          У листопаді 2007р. хор «Ангелятко» приймав участь у вечері - реквієм на тему «Сльози скорботи і болю» присвячений жертвам голодомору.

         19 квітня 2008р. у РБНТ  відбувся вечір духовності, де хор зігрівав присутніх виконанням духовної пісні «Вже зближається година», та молитвою «Отче Наш», леліючи у своїх серцях любов до Всевишнього.

          У  літню пору 2008р., ми з насолодою побували тиждень  у Карпатах, де сестрами була продумана культурно-відпочинкова, та духовна програма. Щира подяка батькам, які створювали затишок, професійно готували, та складали калорійне меню для відпочиваючих.

         У тому ж році, на  Св .Воздвиження Чесного Хреста наш спів Служби Божої звучав у Зарваниці. Маленькі «Ангелятка» пройшли шляхом Хресної дороги, де щиро відпочили душею.

         Листопад - «Незагоєна рана голодомору» - посвята жертвам 1932-1933 років. Виступ колективу з піснею Т.Петриненка «Господи, помилуй нас»,(соліст Ірина Тарасевич) та молитва «Херувимів». Колектив щирим співом вітає «Союз Українок» з двадцятилітнім ювілеєм- (2011р). Запрошують колектив у Чортківський  район, село Мухавка, де нас щиро зустрічають.

         Травень 2009р. запам’ятався тим, як гостинно приймали дітей та батьків парафіяни греко-католицької церкви м.Сірет у Румунії. Приємно згадати чудові Божі храми, в яких «Ангельським» хором була оспівана Св. Літургія.  І звичайно насичені екскурсії.

          Хочеться подякувати тим людям нашої церкви, які склали пожертву на пошиття костюмів для колективу, а також майстру  Галині Хиляк м .Бережани за чудові українські строї по занижених цінах.

         З великим запалом діти відвідують репетиції та дитячу Службу Божу. Вливаються нові сили у колектив. Це Іванна Навольська, Софія Гурська, Іванна Шмиглик, Ігор Сторощук. Доводилось нам виконувати  Архієрейську  літургію. Дуже приємно, що молоді пари запрошують хор «Ангелятко» оспівувати, своїми чистими, ніжними голосочками Чин Вінчання.

         Скільки величі та краси, світового таланту увібрало в себе старе місто Краків (Польща 2010р.) Гостинно зустрічали нас старенькі люди, мешканці будинку «Золота осінь», щирими оплесками супроводжували наш святковий концерт, ведучою якого була Марія Сендзюк. Чаруючи  звучали голоси наших солістів хору, це Ірини Гірник, Романа Сендзюка, Анастасії Пакляцької, Ірини Тарасевич. Піднесено линув спів хору на Службі Божій в українській греко-католицькій церкві, а опісля для прихожан, отців та сестер відбувся концерт, де від задушевної пісні про маму, яку виконали Ірина та Світлана Тарасевич, збігали сльозинки у глядачів. Разом вийшли на урочисте вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні, поклавши вінок колосків і квітів до пам’ятної скульптури.

         Проведені дні у Кракові були використані максимально, а це завдячуючи учителю Ростиславу Верещуку, нашому гіду, який ретельно готувався до зустрічі гостей з України. Для нас було розплановано велику кількість екскурсій, зустрічей,виступів та  цікавинок.  Зі смутком полишали діти приміщення красивого монастиря  Zqromadzenia  Siystr  Milosierdzia  Wincentehqo a Paulo, що став на ці дні їхнім домом. Окремої уваги заслуговує трапезна: стало зрозуміло, якими є страви, приготовлені сестрами з любов*ю. Щиро вдячні діти небайдужим людям-меценатам за фінансову  підтримку .І звичайно дякуємо отцю Івану Сендзюку.

         Ще довго своїми враженнями ділилися діти на Україні. Вони зуміли зацікавити молодше покоління 2000-2003р.народження.  Це наші наймолодші, і не тільки: Тетяна Перит, Христина Слободян,  Любов Гандзюк, Роман Золотий, Тетяна Качор, Валентин Прокопа, Наталія Завінська, Марія Гандзюк, Надія Гірник, Дмитро Болюх, Лідія Гембатюк, Олена Тумак, Тетяна Федунів, Андрій Сендюк, Надія Чарторинська, Соломія Кадубець, Руслана Жлуховська, Оксана Кукурудяк, Анна Березовська, Анастасія Лукавецька, Яна Вацик, Ольга Богуцька та Анастасія Квач.

         Старанно готувалася поїздка до Чехії та Австрії (2011р). Вона відбулася завдяки щирим клопотанням сім’ї  п. Ігоря та Олени Чепіль і запрошенням отця Василя Горблянського –  священика греко-католицької парохії Св. Йосифа в м. Брно. Отець Василь організовує участь хору в Св.Літургіях, концертах, екскурсіях. Залучається великою підтримкою п. Ярослави та інших добродіїв, що шанують духовну культуру України. Проведені дні в м. Брно, Празі, Відні були використані максимально для культурного відпочинку та духовного збагачення. За все дякуємо Богові і добрим людям.    

         У червні 2012р. наші діти відпочивали у таборі «Лісова» Бучацького району, де їм надзвичайно сподобалось.

         Приємно споглядати за світлинами Василя Іванишина, громадського  кореспондента газети «Свобода», «Божого сіяча», де він у своїх промовах говорить багато теплих слів: «У зворушливі дні Різдвяних свят, цей популярний творчий колектив під найменням «Ангелятко» на прославу Бога, на радість дорослим і на втіху малечі від хати до хати несе усім  наддністрянцям радісну звістку про народження Спасителя світу». Вже сім років ми з Вертепом мандруємо святково -  затишними  вуличками  мальовничого містечка Заліщики.   

         Життя хору «Ангелятко»- продовжується!  Одні діти приходять, інші залишають колектив по різних причинах. Але дуже приємно, коли вже юна молодь, яка навчається у  містах нашої  Незалежної держави, приїжджаючи до рідної домівки, завжди мають відчуття відповідальності перед хором та церквою. Запрошуємо всіх бажаючих на що недільну дитячу Службу Божу о 14.00.годин. Набір для поповнення хору проводиться щороку у вересні. Репетиції – середа, п’ятниця  о 16.30 год.    

      Хочеться вірити в те, що моя скромна праця завжди буде потрібна  любителям і цінителям  церковного співу до подальшої і  нескінченної прослави Всевишнього – «…Творця  всього видимого і невидимого».

 

                                                                             Світлана Тарасевич

 

 

Дитячий хор "Ангелятко"