«Радуйся, Діво благословенна, славу співаєм Тобі!»

У кожного народу є свої покровителі – їх посилають Небеса. Такою покровителькою для українського народу є Матір Божа, Діва Марія – ім’я, яке відоме кожному християнину. Величезну духовну силу треба було проявити жінці, щоб гідно виконати покладену на неї місію і достойно пройти через усі духовні муки і страждання. Тому українці звертаються найчастіше до Божої Матері, благословлять і величають її. В серпні 1991 року розпочалось нове відродження держави не просто політичне чи економічне, але й духовне. Все частіше ми почали звертатися до Матері Божої, відновлювати храми, відбодовувати зруйновані каплиці, споруджувати нові.

В Заліщицькому агроколеджі ім.Є.Храпливого, що входить окремим підрозділом до Національного університету біоресурсів і природокористування України, неослабної уваги завжди надавалось духовному вихованню поряд з фаховою підготовкою. На заняттях, позаурочних заходах, тематичних вечорах відбувається становлення не тільки майбутніх спеціалістів, а й справжніх патріотів України, освічених і збагачених духовно. Цьому сприяє весь навчально-виховний процес в навчальному закладі. Декілька років назад за ініціативою жіночого клубу «Орхідея» в коледжі було відкрито і освячено Куток духовності, встановлено скульптурну фігуру Божої Матері з маленьким Ісусом на руках. Куток естетично оформлений, озеленений та дбайливо доглядається активістками клубу.

Колектив коледжу живе багатим змістовним життям. Неодноразово студенти здійснюють екскурсійні поїздки різними куточками України. Бували вони і в ТРЦ «Подоляни» м.Тернополя, проводили своє дозвілля. А майбутні організатори комерційної діяльності знайомились з організацією роботи центру. Власником ТРЦ меценатом В.В.Чубаком було передано колективу коледжу скульптуру Божої Матері Покров Пресвятої Богородиці. Вона й стала основним елементом спорудженої перед навчальним корпусом каплиці. Цій події передувала велика організаційна робота по збору коштів, створенню проекту та втіленню його в життя майстрами-підприємцями Іваном та Михайлом Гудимами при активній участі коледжан.

І ось цей день настав. На урочистості з нагоди освячення каплиці завітав Правлячий Архиєрей Бучацької Єпархії УГКЦ преосвященний Владика Дмитрій (Григорак), декан Заліщицького деканату УГКЦ о.Ярослав Шмиглик, парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці о.Іван Сендзюк, о.Василь Черничук, о.Онуфрій Швигар, голова Заліщицької РДА Б.І.Шипітка, голова районної Ради І.П.Дрозд, парафіяни м.Заліщики.

Урочистостям не завадив навіть дощ, який тільки підкреслив те, що самі Небеса освячують новозбудовану каплицю. Чин освячення провів преосвященний Владика Дмитрій, до якого приєднались о.Ярослав, о.Іван, о. Василь та о. Онуфрій. До зібрання звернувся преосвященний Владика Дмитрій. Глибокодуховна проповідь, повчальні слова не залишили серед присутніх жодного байдужого, глибоко запали в душу. Владика відзначив, що зображення святих, живописні чи скульптурні мають духовне значення. Вони означають, що тут живуть християни, а територія належить Богу і він піклується про неї. Спостерігаючи, як ми шануємо його Матір, щедро благословляє нас, захищає від всякого зла. Ми змушені боротися із злом, з труднощами. Але ми не боїмося нічого, бо за нами Бог, а він Переможець. Те, що ми робимо, дуже важливо. Адже, роблячи крок назустріч Богу, ми маємо те, що Бог робить крок нам назустріч. А Божий крок набагато більший. Особливо актуально прозвучало побажання Владики, щоб в центральній владі були такі керівники, якими вони є в Заліщиках, Чорткові, Тернополі і щоб закони приймали згідно Божих законів. А присутнім побажав успішного навчання, злагоди і добра в родинах і глибокої християнської віри.

Дійство було продовжене літературно-музичною композицією «Радуйся, Діво благословенна, славу співаєм Тобі!» за участю студентів та викладачів коледжу. Щирі поетичні декламації, зворушливі духовні пісні яскраво доповнили обряд освячення. Особливо професійно прозвучала пісня «Хай буде воля твоя» у виконанні С.Тарасевич, Л.Сопівник, Л.Атаманчук та Н.Ємчук.

Звертаючись до присутніх, директор коледжу В.С.Глова відзначив, що всі разом зуміли вкласти частку своєї праці, своєї віри, щоб на подвір’ї навчального закладу з’явилась каплиця з фігурою Божої Матері. Слова щирої вдячності були звернуті до Владики Дмитрія, який знайшов час, щоб здійснити чин освячення, до всечесних отців і сестер, які є частими гостями колективу. Особлива подяка о.Івану, який є нашим опікуном колективу, починаючи з 1 вересня і закінчуючи урочистим випуском молодих спеціалістів. Подяка була висловлена кожному студенту, лаборанту, викладачу, працівнику, які вклали частку своєї праці, коштів у спорудження каплиці. Справжнім організатором робіт виступив викладач коледжу В.І.Тимчук, який, працюючи сам, координував весь цикл виконання робіт.

На завершення дійства прозвучав гімн «Боже, Великий, єдиний». Розійшлися учасники. А перед коледжем з’явився ще один центр духовності – каплиця. А в ній – фігура Божої Матері. Вона ніби символізує всіх матерів, в т.ч. матерів студентів, які навчаються тут, опікується ними, благословляє на правильний життєвий шлях. Пророче звучали слова однієї з ведучих:

 

Коли в моїм серці надія згасає,

Коли моє серце у грудях болить,

Тоді я до мами мерщій поспішаю,

Вона зрозуміє, порадить,простить.

Студенти,працівники коледжу мають можливість звернутись до Божої Матері. Вона тут, поряд. Вона вислухає, порадить і захистить..

 

Юрій Війтик – викладач коледжу, член НСЖУ

світлини автора