Листопад – особливий місяць для парафіян церкви Покрови Пресвятої Богородиці у м.Заліщики. Адже ще один непростий  рік добігає кінця, попереду клопіткі приготування до різдвяних свят…Та все ж у щоденному житті так не вистачає духовної підтримки, є потреба Божому дороговказі, який допомагає пізнавати і любити Господа Свого. Таким було життя Йосафати Гордашевської, Першої сестри Згромадження Сестер Служебниць, сплетене з молитви і служіння  - любові  Бога, і любові до ближнього.

Вже традиційно, у листопаді, парафіяни щоденно молилися акафіст та вервицю до Блаженної Йосафати. ЇЇ дух любові та посвяти допомагає долати щоденні труднощі, надихає, заохочує, зміцнює у вірі, зцілює терплячих та духовно занедбаних. У церкві є можливість доторкнутися до мощей Блаженної Йосафати Гордашевської та просити її заступництва.

    Місяць, присвяченій молитві до Блаженної Йосафати Гордашевської, був багатий і на гостей. В ці дні відвідала Заліщики с. Тереза Слота, Генеральна НастоятелькаЗгоромадження Сестер Служебниць, яка здійснювала візитацію монастиря у нашому місті, знайомилася із діяльністю сестер на парафії. Її теплі враження заставляють пишатися тим, що справа української святої не вмирає, сестри є завжди там, де є необхідність, втілюють у життя клич її життя «Служити своєму народові там, де є найбільша потреба».

    22 листопада 2015р. в храмі Покрови Пресвятої Богородиці миряни вшановували пам'ять Блаженної Йосафати Гордашевської. Свята літургія була окрилена співом народного аматорського жіночого камерного хору Gloria церкви Пресвятої Трійці м. Бережани під керівництвом Євгенії Біркової. Молитися було так легко, неначе всі слова злітали як голуби, і неслися у небо. Музично-літературна академія висвітлювала біографію Святої, лунали молитви-роздуми Йосафати Гордашевської, акапельні пісні у супроводі скрипки та фортепіано, звучали музичні твори духовного спрямування українських та європейських класиків.

Глибоке молитовне життя з невтомним служінням для піднесення свого народу – духовного, соціального, культурного, постійна віднова духу та служіння відповідно до потреб часу, зробило святу Йосафату українською святою сучасності: «Преподобна мати Йосафато, молися за нас…»

 

Автор статті:

с. Христина СНМД