Віруй і молись, й знайдеш напевно істинну дорогу

Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї, традиції, обряди. В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світу, як блудний син і ніде не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого нараду.

Викладачі ВП НУБіП України «Заліщицький аграрний коледж ім. Є. Храпливого» як на заняттях, так і в позааудиторний час проводять значну роботу по вихованню студентів у дусі патріотизму, християнської і духовної моралі, у дусі пошани до наших звичаїв, прищеплюють любов до духовних надбань свого народу; розвивають духовну культуру, релігійну свідомість, розширюють знання з біблійної історії.

Особливо хочеться відзначити роботу жіночого клубу «Орхідея», членами якого є викладачі та працівники коледжу. З їхньої ініціативи у коледжі створено куточок духовності, освячення якого здійснив в травні 2008 року священик церкви Святої Покрови м. Заліщики отець Іван Сендзюк, де кожен із нас, хто хоче побувати наодинці із Богом, порозважати про вічне, у вільну хвилину, може там побувати.

А нещодавно, у переддень святкування величного свята Воскресіння Христового членами клубу «Орхідея» спільно із студентами у церкві Святої Покрови було проведено Хресну дорогу тернистого шляху Ісуса Христа. Сюди прийшли парафіяни, студенти, працівники коледжу, ті, хто прагнуть пошуку дороги до Господа нашого Ісуса Христа, і ще для того, щоб хоч на частинку своєї душі прихилитися до Бога, ті, хто має бажання співучасті і допомоги іншим у важкі хвилини життя. Хто прагне стати сам на сам з собою, щоб зазирнути у свою душу і промовити до нашого Творця: «Укажи мені, Боже, той шлях, ту пречисту дорогу до Тебе, аби нам, дітям нашим і онукам, та й всьому роду України стати ближче до Тебе».

Хресна дорога належить до тих доріг, які найсильніше зворушують людські серця. Вона знаходиться в Єрусалимі. Довжина її невелика, але яка ж вона тяжка і терниста! Від дому Пилита до гори Голгофи всього 1200 метрів, та шлях цей був окроплений потом і кров’ю нашого Спасителя, як доказ кривавої жертви заради спасіння всього людства.

Ми уявно пройшли Хресною дорогою разом з Ісусом Христом, під час якої він падав за наші гріхи, за наше спасіння. 14 стацій допомогли нам пройти разом з Ісусом Христом його хресний шлях, перейнятися його тривогами і відчути його душевний біль, біль тілесних ран. На цій дорозі ми відчули страсті Господнього Сина і багатостраждальні материнські муки Пречистої Діви Марії, і зрозуміли, що Бог любить нас, тому що довів свою любов тим, що послав свого Сина Єдинородного на землю, «щоб кожен, хто увірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне», показавши, як із-за любові до нас, грішних, Син Божий вмер на хресті.

Учасники уявної Хресної ходи поклялися у тому, що вони завжди будуть пам’ятати, оспівувати і цілувати дорогоцінні рани Ісуса Христа, і своїми устами та щирим серцем приносити йому, починаючи і закінчуючи свій день ревною і гарячою молитвою, співати йому хвалу і поклоніння.

 

Наталія Проданик, викладач української мови і літератури, член жіночого клубу «Орхідея»

Наталія Глова, викладач спецдисциплін, член жіночого клубу «Орхідея»