Великодній піст
 
         З 11 по 16 березня в нашому храмі перебуватиме Ченстоховська ікона Божої Матері (або Белзька ікона Божої Матері) та Хрест-Релікварій (частина Хреста Господнього). 

 

Молитва перед іконою відбуватиметься щоранку з 8 до 10 години. 
 

Молитва, проповідь священиків і благословення освяченою олією відбуватиметься на вечірніх молитвах. (згідно розкладу)

 

 

 

 

 

Ченстоховська ікона Божої Матері або Белзька ікона Божої Матері (Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, Obraz Czarnej Madonny, Częstochowska Ikona Matki Bożej, Częstochowska Ikona Bogarodzicy) — чудотворна ікона Богородиці, написана, за переказами,  євангелістом Лукою в  Єрусалимі на кришці стола Святого сімейства, в Сіонській світлиці. Одна з найбільш відомих і шанованих святинь Польщі і  Центральної Європи.  Шанується однаково католиками та православними. Через темний відтінок обличчя також відома як «Чорна Мадонна».

Ікона зберігається в монастирі паулінів Ясна Ґура, розташованому в польському місті Ченстохова.

Cтоліттями чудотворна ікона, копія Белзької Матері Божої, зберігалася в Храмі Парафія Собору Пресвятої Богородиці с. Устя-Зелене. З вагомих причин та подій, що склалися в історії Церкви та країни, інформація про святість та велич даної ікони була втрачена. І ось сталося чудо: ікону, якій ніхто не надавав належного значення та почитання, за ініціативи адміністратора парафії о. Степана Стрілецького, що служить на парафії з 2008 року,  парафіяни відвезли на дослідження та реставрацію у м. Львів , в майстерню при монастирі отців – студитів.

У грудні 2017 року  відбулася художня рада. Група реставраторів сакрального мистецтва підтвердила, що дана ікона є чудотворною та має велику сакральну та духовну цінність. Парафіяни вперше побачили ікону без риз і перед очима  присутніх  постала Мадонна з дитятком . Прекрасне  ясне обличчя, благородний погляд, спокій  на обличчі Матері Божої.  Якась не дитяча серйозність , довірливість Ісуса….

Та це були тільки початки їхніх несподіванок та вражень. Далі майстри запевнили, що це не те обличчя,  лики святих замальовані у 1920 роках. Сама ікона датується сімнадцятим століття, а ризи – серединою вісімнадцятого  та складаються з п’яти елементів, виконаних технікою карбування із срібла,  шати Ісуса позолочені.

Наполеглива праця та досвідченість  майстрів  дали хороші результати –  повстала зовсім інша ікона, стиль виконання якої притаманний 17 століттю : строгі виразні риси  Богородиці, миле ніжне обличчя Ісуса, чітко  вимальовані  елементи одягу  Матері та Сина. Ошатний, дорогий, красивий одяг: величні корони, прикраси на шиї, коралі, брошки, оздоблені рукави, чітко вимальовані руки .  Залишив слід  на обличчі Мадонни  і радянський час – лик Матері Божої  прострелений 4 кулями. Єдине свідчення про дану ікону, що  з страхом і трепетом розповідають жителі села : «Стріляв місцевий  «поліцейський» у 1947 році. Пройшла і реставрація риз: благородне срібло  засяяло своєю красою .